Brązowi tyczkarze!

2015-08-25, 06:12   A A A   drukuj
Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski skacząc solidarnie z rekordzistą globu Francuzem Renaud Lavilleniem 5.80 sięgnęli – w trójkę – po brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata rozgrywanych w Pekinie.

Polacy w konkursie do wysokości 5.80 skakali bezbłędnie. Zaczęli od różnych wysokości – Lisek od 5.50, Wojciechowski od 5.65. Później w pierwszych próbach zaliczyli medalową – jak się później okazało – wysokość 5.80.

Trzeci z Polaków Robert Sobera występujący w finale z wynikiem 5,50 m sklasyfikowany został na 15. miejscu.

Zwycięzcą został Shawnacy Barber z Kanady z wynikiem 5,90 m. Tę samą wysokość pokonał Niemiec Raphael Marcel Holzdeppe, który musiał się zadowolić srebrnym medalem.

Drugi raz w historii mamy dwa medale w tyczce. 6 lat temu w Berlinie złoto zdobyła Anna Rogowska, a wicemistrzynią świata została Monika Pyrek.