Cicha praca PKOl

2014-07-09, 17:20   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
12 października 1919 roku doszło do powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego o jego działalności pisał Przegląd Sportowy  9 lipca 1921 roku.

„Ciche były narodziny Polskiego Komitetu Igrzysk Olimpijskich. O uroczystości tej rozesłano komunikaty do pism, podano skład komitetu względnie kilka mniej lub więcej w świecie sportowym znanych nazwisk, wyszczególniono cztery wszechpolskie związki, których przedstawiciele brali udział w zebraniu, i rozpoczęto prace około postawia sportu polskie na wyżynie wymagań, stawianych w zawodach o mistrzostwo świata. Równie cicho, a może ciszej jeszcze odbywa się jego praca. (…) Wiele złożyło się na to, że sport polski dopiero z powijaków ręce i nóżki wyciąga. O tem mówiono już często i obszernie. Tembardziej więc intenzywną i pełną inicjatywy i poświęcenia powinna być praca instytucji, która wzięła na swe barki obowiązek przygotowania sportu polskiego do debiutu na arenie ogólnoświatowych igrzysk.” - napisano w Przeglądzie Sportowym.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.