Co działo się na PGE Arena?

2013-07-20, 07:39   A A A   drukuj   Przemysław Popek

19 lipca 2011 roku oddano do użytku PGE Arenę Gdańsk. Co do tej pory wydarzyło się na tym obiekcie?

Budowę gdańskiego obiektu rozpoczęto 23 czerwca 2008 roku, a zakończono trzy lata później. Pierwsze piłkarskie spotkanie odbyło się 14 sierpnia 2011 roku, wówczas zmierzyły się ze sobą Lechia Gdańsk oraz Cracovia. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Niespełna miesiąc później – 6 września na murawę wybiegły narodowe reprezentacje Polski i Niemiec. Drugi mecz na PGE Arena Gdańsk zakończył również się remisem, tym razem było 2:2.

Na murawę stadionu w Gdańsku wybiegli również piłkarze podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku. Odbywały się tu mecze grupy C z udziałem kadry Hiszpanii, Włoch, Irlandii oraz Chorwacji, a także ćwierćfinał z udziałem Niemiec i Grecji. 14 listopada 2012 roku biało-czerwoni ponownie zagrali w Gdańsku, tym razem przegrali z Urugwajem 1:3. Warto dodać, że we wrześniu 2012 na PGE Arena Gdańsk odbył się mecz rugby * Lechia Gdańsk - Arka Gdynia, a także koncert amerykańskiej piosenkarki Jennifer Lopez w ramach Dance Again World Tour.

Dziś na gdańskiej arenie zmierzą się Lechia Gdańsk i FC Barcelona.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.