Co trenuje się we Francji?

2014-09-26, 10:25   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. morguefile.com/Denna
Sport we Francji jest nierozerwalnie związany z kulturą francuską, jak rogaliki czy kieliszek czerwonego wina. Zainteresowanie sportem w tym kraju jest bardzo duże, a i sami Francuzi są dumni ze swoich zawodników.

Lista popularnych sportów we Francji:

Piłka nożna
Amerykanie ten sport nazywają soccer (piłka nożna), ale na całym świecie funkcjonuje nazwa football (piłka nożna). Można powiedzieć, że piłka nożna znana jest od wieków. Francuska reprezentacja zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku i zdobyła Puchar Świata w 1998 roku. Niestety Francja zajmuje drugie miejsce jeśli chodzi o ilość kontrowersji na boisku.

Tenis
Wśród popularnych francuskich sportów znajduje się także tenis. To tutaj co roku, wiosną najlepsi zawodnicy świata przybywają na kort na Roland Garros, by sprawdzić swoje umiejętności. Tenis jest prawie tak samo popularny jak futbol i zajmuje on drugie miejsce. Ostatnim Francuzem, który wygrał French Open był Yannick Noah w 1983 roku. Natomiast ostatnia Francuzka, która triumfowała w tych zawodach to Mary Pierce.

Piłka ręczna
Chociaż Francja nie miała oficjalnego zespołu piłki ręcznej do początku 1990 roku, to od tego czasu zawodnicy dobrze spisywali się podczas swoich występów. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1993 roku Francuzi zajęli 3. miejsce, w tym samym roku dotarli do finału Mistrzostw Świata. Natomiast na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2005 roku powtórzyli swój sukces z 1993 roku, zdobywając brąz. Piłka ręczna jest uprawiania w szkołach podstawowych i średnich na terenie Francji, a reprezentacja zyskała popularność wśród wszystkich kibiców kraju.  

Rugby
Francuzka drużyna rugby jest uważana za jedną z najlepszych drużyn w Europie. Każdego roku Francja uczestniczy w Pucharze Sześciu Narodów, wraz z Anglią, Irlandią, Włochami, Szkocją i Walią. Francuska reprezentacja zwyciężyła w tych zawodach aż 14 razy! W aktualnym rankingu plasuje się ona na 8. miejscu.

Kolarstwo
Nie można zapomnieć o znanym na całym świecie Tour de France. Impreza ta odbywa się każdego roku w lipcu i trwa trzy wyczerpujące tygodnie. Chociaż to prawda, że Lance Armstrong wygrał siedmiokrotnie Tour de France i tym samym zwiększył popularność tego turnieju, to nie ma żadnych wątpliwości, że francuskie tereny, które czasami mogą być bardzo zdradliwe, szczególnie podczas deszczu przyczyniły się do podniesienia zainteresowania kolarstwem.
Powrót | źródło: french.lovetoknow.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.