Czas na Czechy

2012-06-16, 09:30   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Dziś najważniejszy mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na Mistrzostwach Europy 2012.

Do dorobku reprezentacji Czech dopisuje się również ten, który mieli zawodnicy Czechosłowacji. Z tą drużyną po raz pierwszy zmierzyliśmy się 27 października 1928 roku w Pradze. Spotkanie to przegraliśmy 2:3, a oba gole dla biało-czerwonych zdobył Henryk Reyman. Mecz w Pradze odbył się w ramach Turnieju Slavic. W 1933 roku z Czechosłowacją zagraliśmy w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata we Włoszech. Nasi południowi sąsiedzi ograli nas 2:1. Na pierwsze zwycięstwo Polaków musieliśmy czekać aż do 1948 roku, kiedy z Czechosłowacją zmierzyliśmy się na Mistrzostwach Bałkanów i Europy Centralnej. Polacy wygrali 3:1 po bramkach Gerarda Cieślika, Mieczysława Gracza oraz Henryka Spodzieja.

W tej najnowszej historii z Czechami graliśmy pięciokrotnie, trzy razy wygrywali biało-czerwoni, dwa razy lepsi byli nasi dzisiejsi rywale.

W sumie z Czechosłowacją i Czechami rywalizowaliśmy dwadzieścia cztery razy, siedem razy górą byli Polacy, pięć razy mecz kończył się remisem, a dwanaście razy wygrywali rywale.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.