Czy łucznictwo to sport przestarzały?

2015-06-26, 10:41   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Thomas Gun
Wiele osób twierdzi, że łucznictwo dziś to sport przestarzały, gdyż dużo jest dziś nowocześniejszej broni, które są łatwe w użyciu i do tego bardziej efektywne w porównaniu z łukami i strzałami.

Na korzyść łucznictwa przemawia to, że jest bardzo ekscytujące i nie można go usunąć z naszych umysłów, bo jest w naszej krwi.

Najstarsze groty znaleziono w jaskiniach RPA, można śmiało powiedzieć, że człowiek ma wrodzone talenty łucznicze. Pierwszy łuk, a w zasadzie fragmenty odkryto w Niemczech i zostały datowane na 8000 rok pne, drugie najstarsze fragmenty odkryto w Danii, które datowane są na 6000 rok pne.

Mężczyźni używali łuków i strzał do różnych celów, ich głównym celem było polowanie i ochrona siebie, a także najbliższych ale mało kto wie były też również wykorzystywane jako waluty.

Łuki i strzały są obecnie wykorzystywane do różnych celów, niektórzy ludzie korzystają z łuku do polowań (jak to było kilka tysięcy lat temu), a  niektórzy ludzie sprawili, że łucznictwo jest bardzo znane w międzynarodowych imprezach sportowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie.

Łucznictwo nie jest związane z żadnymi kulturami, ale jest kilka miejsc geograficznych, które stały się znane z łucznictwa. Jest wiele opowieści o znanych brazylijskich łucznikach, niemieckich, czy też chińskich.

Łucznictwo odegrało ważną rolę w literaturze gdzie jest wiele fascynujących opowieści o niezwykłych łucznikach. Ludzie na całym świecie podziwiają wspaniałych legendarnych bohaterów ludowych, takich jak Robin Hood i Wilhelm Tell, opowiadając zasłyszane w przeszłości historie swoim najbliższym przede wszystkim dzieciom.

Dziś produkcja i sprzedaż łuków oraz strzał stały się wielkim przemysłem w Ameryce.
Powrót | Źródło: quickbulletin.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.