Czy wiesz, że: Kubot i Janowicz z dożywotnim wstępem na korty Wimbledonu

2015-05-31, 12:20   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Wikimedia Commons/Carine06
Czy wiesz, że polscy tenisiści Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz mają zapewniony dożywotni wstęp na turniej Wimbledonu? Taki przywilej daje awans do ćwierćfinału tej imprezy – w grze singlowej, deblowej bądź mikście.

Elitarne bractwo „Last Eight” (ostatnia ósemka – tłumaczenie) skupia wszystkich graczy, którzy w historii rozgrywania turnieju wimbledońskiego dotarli co najmniej do fazy ćwierćfinałowej w singlu, deblu bądź grze mieszanej. Poza możliwością wejścia na korty All England Lawn bez konieczności płacenia za bilet, zawodnicy mają także zapewnione wyżywienie.

Przypomnijmy, że Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz zapewnili sobie obecność w elitarnym klubie w 2013 roku. Obaj dotarli wówczas do ćwierćfinału Wimbledonu, gdzie stoczyli bratobójczy pojedynek. Zwycięsko wyszedł z niego popularny „Jerzyk” (wygrana 7:5, 6:4, 6:4), który w kolejnym meczu nie sprostał późniejszemu triumfatorowi imprezy Brytyjczykowi Andy Murrayowi.
Z dożywotniego prawa wstępu na obiekty All England Lawn korzystają również inny polscy tenisiści: Agnieszka Radwańska, która dotarła do finału trzeciej odsłony Wielkiego Szlema w 2012 roku (porażka z Sereną Williams) oraz Wojciech Fibak – ćwierćfinalista turnieju w singlu z 1980 roku oraz półfinalista w grze podwójnej z 1978 roku.

Z możliwości wejścia na teren kortów podczas rozgrywania Wimbledonu zazwyczaj korzystają starsi gracze. Przykładem jest legendarny australijski tenisista Rod Laver. Czterokrotny triumfator imprezy (1961-61, 1968-69) od kilkunastu lat regularnie pojawia się w Londynie na przełomie czerwca i lipca.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.