Dopingowe wpadki Polaków

2016-07-28, 16:16   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Wikipedia.org

Rośnie liczba rosyjskich sportowców wykluczonych z igrzysk w Rio de Janeiro z powodu stosowania dopingu. Po lekkoatletach przyszła kolej m.in. na siatkarzy, wioślarzy, ciężarowców i pływaków. Czarna lista zdaje się nie mieć końca, dlatego możemy spodziewać się kolejnych sensacyjnych doniesień zza wschodniej granicy.

Nie tylko Rosjanie muszą się wstydzić za swoich sportowców. Z problemem dopingu boryka się wiele krajów. Również karty polskiej historii olimpijskiej mają swoje czarne plamy. Powszechnie znane są przypadki niedozwolonego wspomagania się przez naszych sztangistów, ale przecież wpadki dopingowe zdarzały się też przedstawicielom innych dyscyplin. W zeszłym roku pisaliśmy na łamach portalu o historii dwóch polskich sportowców.

Artykuł na temat hokeisty Jarosława Morawieckiego i skonsumowanego przez niego barszczu dostępny jest pod tym linkiem: 

http://www.sportowahistoria.pl/wiadomosci/zyje-w-ciaglym-zawieszeniu,2776.html

Kilka tygodni później opisaliśmy losy "zapomnianego" dziś biegacza, Tomka Jędrusika:

http://www.sportowahistoria.pl/wiadomosci/tomasz-jedrusik-ofiara-porachunkow-wewnetrznych,3011.htmlPowrót | źródło: Materiały własne
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.