Doskonały występ Marka Trykacza na Mistrzostwach Świata

2014-04-10, 14:12   A A A   drukuj   Danuta Tarnawska

Marek Trykacz fot. ZSR \\\"Start\\\" Zielona Góra

W Dubaju (Emiraty Arabskie) w dniach 5-11 kwietnia 2014 r. odbywają się Mistrzostwa Świata niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy rywalizują w wyciskaniu  sztangi leżąc na ławeczce. Ogółem startuje około 300 zawodników z 50 krajów ze wszystkich kontynentów. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze Marek  Trykacz.

W swojej wadze do 65 kg zajął  dobre VII miejsce wynikiem 175 kg, wyrównując swój rekord życiowy. Niewiele mu brakowało, żeby wycisnąć większy ciężar, lecz bardzo często decyzje sędziów w tej dyscyplinie są kontrowersyjne, tak było w tym przypadku. Sukces jest tym bardziej znaczący, gdyż ta grupa startowa schorzeń była bardzo liczna, składająca się aż z 27 zawodników. Zwyciężył Lei Liu- Chiny 203kg, drugi był Ayrat  Zakiev Rosja- 199 kg, trzeci Shaaban Ibrahim – Egipt – 198 kg. Tuż przed Markiem na VI miejscu uplasował się Jego kolega z reprezentacji Grzegorz Lanzer – 176 kg. Marek przygotowywał się do Mistrzostw Świata pod okiem Remigiusza Wołejko. Sukces jest tym bardziej znaczący, ponieważ zawodnik w ostatnim czasie uległ kontuzji, miał niewiele czasu, aby dojść do całkowitej formy. Zawodnik w swojej wieloletniej karierze po raz pierwszy zdobędzie stypendium Ministerstwa Sportu, co  ma wielkie znaczenie dla Niego i wielką motywacją do dalszej, wytrwałej i ciężkiej pracy. Zawodnik zasłużył sobie na to świadczenie, które bardzo mu pomoże w dalszej karierze. Mistrzostwa Świata są jedną z ostatnich ważnych imprez sportowych, klasyfikacyjnych  przed Igrzyskami Paraolimpijskimi - Rio de Janeiro 2016.

Powrót | źródło: inf. prasowe
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.