Drakula był Polakiem. I wszyscy inni też.

2015-02-23, 17:05   A A A   drukuj  
Tropienie śladów polskości to nasze narodowe hobby. Uwielbiamy odkrywać, że „nasi” dotarli dalej, odkryli wcześniej, osiągnęli więcej. Adam Węgłowski udowadnia, że zaskakująco często tak właśnie było! 

Ile jest prawdy w legendzie, że Krzysztof Kolumb wywodził się od Jagiellonów? Jakim cudem haitańska bogini voodoo wygląda jak jasnogórska Czarna Madonna w pióropuszu z ananasa? Ile z fantastycznych przygód Indiany Jonesa to prawdziwe perypetie polskich archeologów? Czy słynny polski podróżnik mógł zostać ojcem Stalina, jak głosi plotka? Autor bierze pod lupę Jamesa Bonda, Drakulę czy Kubę Rozpruwacza. Będziecie zaskoczeni, jak wiele wspólnego z Polską mają te i kilka innych, doskonale wam znanych, postaci.  O tym wszystkim można przeczytać w książce „Bardzo polska historia wszystkiego”. Nie zabrakło w niej również wątku sportowego, o tym już wkrótce na portalu SportowaHistoria.PL.

Adam Węgłowski – dziennikarz magazynu „Focus Historia”. Pisał także w „Tygodniku Powszechnym”, „Śledczym”, „Zwierciadle” i „W podróży”. Autor powieści kryminalnej „Przypadek Ritterów” i jej kontynuacji „Noc sztyletników”. Miłośnik tajemnic historii, zagadek detektywistycznych i dziwnych meandrów popkultury. 
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.