Duet nie do pobicia

2013-05-22, 09:52   A A A   drukuj   Diana Popek

Wioślarstwo to dyscyplina, która w Polsce jest zawodowa uprawiana od końca XIX wieku. Pierwszy klub jaki powstał to Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie założone w 1878 roku. Jego członkiem był m.in. Henryk Sienkiewicz.

Julia Michalska i Magdalena Fularczyk to wioślarska dwójka pań, która podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie przysporzyła nam wiele radości zdobywając brązowy medal.

Julia Michalska jest zawodniczką klubu Tryton Poznań. Jako jedyna wioślarka reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Michalska jest czternastokrotną mistrzynią Polski. Wraz z Magdaleną Fularczyk zdobyła Mistrzostwo Świata w Poznaniu w 2009 roku. Jest także rekordzistką Świata w kategorii jedynka kobiet do lat 23 na dystansie 2000 m oraz rekordzistką Polski na ergometrze wioślarskim w kategorii lekkiej kobiet na dystansie 2000 m. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe.

Magdalena Fularczyk obecnie jest reprezentantką klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Oprócz wyżej wymienionych sukcesów również z Julią Michalską zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w 2010 roku. W 2010 roku na Mistrzostwach Europy zajęła drugie miejsce w dwójce podwójnej, zaś na Mistrzostwach Europy w tej samej konkurencji uplasowała się na trzeciej pozycji.

Nie pozostaje nam nic innego jak Naszym Paniom życzyć dalszych sukcesów!

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.