Dziesięciolecie sekcji hokeja

2015-10-23, 18:56   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/cohdra
23 października 1936 roku „Dziennik Poranny” poinformowała czytelników o jubileuszu dziesięciolecia hokejowej sekcji Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu.

„W dniu 20 bm. minęło 10 lat od pierwszego konstytucyjnego zebrania sekcji hokeja na lodzie przez które sekcja hokeja na lodzie AZS (Poznań) wychowała sobie drużynę hokejową bodaj, że najlepszą w Polsce oraz dwóch graczy którzy reprezentują barwy Polski na Olimpjadzie. Czasokres 10 lat istnienia sekcji należy podzielić na dwie części. Pierwsza część to zmagania się nowo istniejącej sekcji z trudnościami, jakie spotykamy przy przyjęciu nowej gałęzi  sportu przez publiczność oraz innych trudności jakie nastręcza zorganizowanie tak drogiego uprawiania tego męskiego sportu. Czasokres ten trwał od roku 1926 do 1930. Drugi czasokres zaliczyć można już do utrwalenia tych podwalin, które położono przez pierwsze 4 lata.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.