EURO 1984

2012-05-05, 11:52   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Mistrzostwa Europy w 1984 roku odbyły się we Francji, były to siódme mistrzostwa Starego Kontynentu.

W turnieju finałowym udział wzięło osiem zespołów. Niestety, w tym gronie zabrakło biało-czerwonych, którzy odpadli w rywalizacji grupowej w eliminacjach. Zatem oprócz gospodarzy turnieju Francuzów, w grupie A znalazły się Dania, Belgia i Jugosławia. Zaś w grupie B rywalizowały Hiszpania, Portugalia, RFN oraz Rumunia i w takiej wymienionej kolejności poszczególne reprezentacje zakończyły fazę grupową.

Po dwie najlepsze ekipy mierzyły się ze sobą w półfinałach. Francja po zaciętym boju pokonała Portugalię 3:2. Z kolei o rozstrzygnięciu meczu Danii z Hiszpanią zadecydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry było 1:1, zaś jedenastki lepiej wykonywali piłkarze La Furia Roja i to oni zagrali w wielkim finale. Tym samym o Mistrzostwo Europy bili się gospodarze turnieju Francja oraz Hiszpania. Bramki padły dopiero w drugiej części spotkania. Najpierw w 50. minucie bramkę zdobył Michel Platini, zaś w 90. minucie wynik spotkania ustalił Bruno Bellone. Po ostatnim gwizdku sędziego faktem stało się, że to Francuzi zostali piłkarskimi Mistrzami Europy.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.