EURO 2004

2012-05-31, 08:42   A A A   drukuj   Przemysław Popek

XII Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbyły się w Portugalii w 2004 roku.

W imprezie wzięło udział tradycyjnie już szesnaście zespołów. W grupie A rywalizację wygrała Portugalia przed Grecją, Hiszpanią oraz Rosją. W grupie B pierwsze miejsce zajęła Francja, dalej uplasowała się Anglia, Chorwacja, a także Szwajcaria. W grupie C najlepsi okazali się Szwedzi, przed Duńczykami, Włochami i Bułgarami. Zaś grupa D zakończyła się w następującej kolejności Czechy, Holandia, Niemcy, Łotwa.

W ćwierćfinale Portugalia po rzutach karnych wyeliminowała Anglię. Jedenastki rozstrzygnęły również rywalizację Szwecji z Holandią, które wygrali Oranje. Grecja ograła w ćwierćfinale Francję 1:0, zaś Czechy pokonały Danię 3:0.

W półfinale gospodarze turnieju zmierzyli się z Holandią. Portugalczycy po bramkach Cristiano Ronaldo oraz Maniche wygrali 2:1. Z kolei Grecja po dogrywce wygrała 1:0 z Czechami.

W finale imprezy niespodziewanie zagrali Grecy prowadzeni przez Otto Rehhagela, którzy zmierzyli się z Portugalią. W 57. minucie bramkę na wagę Mistrzostwa Europy zdobył Angelos Charisteas.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.