Felipe Massa

2016-09-21, 15:15   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Alberto-g-rovi
Felipe Massa to brazylijski kierowca rajdowy Formuły 1. Urodził się 25 kwietnia 1981 roku Sao Paulo. Jego korzenie rodzinne „pochodzą” z Włoch, w rejonie Cerignola, skąd dziadek wyemigrował do Brazylii.

Massa rozpoczął swoją karierę od kartingu, w wieku 8 lat. W swoim pierwszym wyścigu kartingowym zajął 4. miejsce. Przez kolejne 7 lat brał udział w krajowych i międzynarodowych wyścigach, zdobywając wiele trofeów. W 1998 roku brazylijski kierowca przeniósł się do Formuły Chevrolet, startując w Mistrzostwach Brazylii i zajmując w nich 5. pozycję. W kolejnym sezonie startował w 10 wyścigach, wygrywając trzy i zdobywając tym samym mistrzostwo. W 2000 roku przeniósł się do Europy, w której to brał udział we Włoskiej oraz Europejskiej Formule Renault i wygrał obydwie. Felipe Massa ścigał się również w Formule 3000, w której zwyciężył w 6. na 8 wyścigów. W 2002 roku testował samochód w zespole Sauber, a że niesamowicie jeździł po torze, natychmiast podpisano z nim kontrakt. Jego pierwszym wyścigiem w Formule 1 był Australijski Grand Prix w 2002 roku, podczas którego jeździł w barwach Saubera obok Nicka Heidfelda, kończąc sezon z 4 punktami. Pod koniec sezonu Massa zaczął testować sprzęt Ferrari. Jednak w sezonach 2004 i 2005 Felipe powrócił do Saubera, by w 2006 roku znowu występować dla Ferrari. Obecnie Felipe Massa reprezentuje zespół Williams.
Powrót | źródło: felipemassafan.net
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.