Filmowa rzeczywistość

2012-03-31, 11:11   A A A   drukuj  

31 marca 1989 swoją premierę miał film pod tytułem „Piłkarski poker”. Jakże trafnie twórcy filmu pokazali futbolową rzeczywistość.

Klasyczna, polska komedia, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim. "Drukowane" mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze - czy tak wygląda rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej? Zajrzyj za jej kulisy... Plejada najlepszych aktorów oraz ciągle aktualny i gorący temat gwarantują sto pięć minut doskonałej zabawy – czytamy w opisie dystrybutora.

Fabuła filmu jest niezwykle prosta, Jan Laguna jest sędzią piłkarskim. Kiedyś był dobrym zawodnikiem, ale to dawne czasy. Coraz częściej zagląda do kieliszka, ale sobie nie może zarzucić jednej rzeczy: „ustawiania” meczów. Kiedy odkrywa, że prezes Kmita i jego żona nim manipulują, postanawia się zemścić na swój sposób. Razem z Bolem, dawnym kolegą z drużyny, postanawiają „wydrukować” ostatnią kolejkę ekstraklasy i zgarnąć 50 milionów.

Powrót | Źródło: Filmweb.pl, Wikipedia
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.