Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu

2014-02-14, 07:26   A A A   drukuj  

13 luty 2014 roku to nie tylko wyjątkowy dzień w historii polskiego olimpizmu, to także ważny dzień dla historii polskiego sportu. Tego dnia w Kancelarii Notarialnej Grażyny Beaty Sochy w Warszawie został podpisany akt notarialny w celu ustanowienia Fundacji na rzecz Historii Polskiego Sportu.

Fundatorami zostali Przemysław Popek oraz Stanisław Popek. – Powołanie fundacji to kolejny etap na drodze do edukacji związanej z historią polskiego sportu. Formuła prawna stowarzyszenia, które do tej pory działało, nie pozwalało nam na niektóre ruchy. Fundacja daje nowe możliwości, które przyniosą wiele korzyści dla wszystkich pasjonatów historii krajowego sportu. Pierwszy krok na drodze do działalności fundacji za nami, teraz czeka nas sporo papierkowej pracy związanej z rejestracją organizacji. Podpis pod aktem notarialnym składaliśmy w chwili, gdy Justyna Kowalczyk odbierała złoty medal olimpijski, może to jakiś pozytywny znak na dobrą przyszłość – mówi Przemysław Popek.

Celem Fundacji jest:
1. działalność mająca za zadanie upamiętnienie ważnych faktów dotyczących historii polskiego sportu
2. organizowanie różnych form promowania, upowszechniania i umacniania wiedzy o polskim sporcie jego historii oraz tradycji
3. pomoc organizacyjna i finansowa dla zasłużonych klubów polskiego sportu
4. pomoc byłym sportowcom, będącym w trudnej sytuacji życiowej.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.