Fundusz na Olimpiadę

2016-02-07, 17:22   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/Alvimann
7 lutego 1925 roku „Łódzkie Echo Wieczorne” poruszało na swych łamach temat gromadzenia funduszy na Olimpiadę w Amsterdamie.

„Na zebraniu Zarządu Zw. Związków omawiana była żywo sprawa gromadzenia funduszów do Olimpjady w Amsterdamie. Wyrażono pogląd, że należałoby uniknąć tego, aby kluby i związki sportowe cały ciężar zbiórki funduszów przerzuciły na Komisję Funduszu Olimpijskiego, lub też liczyły wyłącznie na pomoc ze strony Rządu. Akcja zbiórki w każdym bądź razie musi być wprowadzona stale i konsekwentnie, nie odkładając sprawy tej na ostatnią chwilę. Komitet Olimpijski dopomina się o zgłaszanie akcesu przez poszczególne państwa oraz wyznaczenie ilości zawodników. Ciekawe jak Polska będzie mogła załatwić te formalności nie mając jeszcze zasobów pieniężnych przeznaczonych na ekspedycję, ani też widoków dostatecznego ich zebrania we właściwym czasie. Państwo ani związki nie mogą nic ofiarować, muszą o tem myśleć same stowarzyszenia.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.