Sportowa Historia

Gorsząca awantura na meczu!

2016-01-03, 18:45   A A A   drukuj

3 stycznia 1936 roku „Słowo Pomorskie” informowało o bójce na lodowisku.

„W środę wieczorem na sztucznym torze lodowym w Katowicach rozegrano mecz hokejowy między zespołem Śląskiego Klubu Hokejowego, a drużyną Wiener Eislauf Verein. Mecz zakończył się zwycięstwem Ślązaków 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). W dwóch pierwszych tercjach gra była piękna, prowadzona w szalonym tempie. W trzeciej tercji gra stała się ostrą, nawet brutalną. Grę w tej tercji kilkakrotnie przerywano. Rozgoryczeni niepowodzeniem wiedeńczycy pozwolili sobie nawet na formalną bójkę, zaatakowali sędziego i pobili się z polskimi zawodnikami. W chwili po zakończeniu meczu, wiedeńczycy rzucili się na sędziego, oraz na zawodnika Kasprzyckiego. Na boisko wtargnęła publiczność, która usiłowała pobić gości. Interwencja policji uchroniła wiedeńczyków od pobicia.”