Historia powstania Miedzi

2013-07-29, 04:37   A A A   drukuj  

Do chwili powstania Miedzi sytuacja w sporcie wyczynowym na terenie miasta Legnicy była wręcz katastrofalna, gdyż założenia wszechstronnej pomocy ze strony wszystkich zakładów pracy na rzecz byłego Międzyzakładowego Klubu Sportowego nie spełniły się.

Bierność większości zakładów pracy w dofinansowywaniu MZKS-u powodowało coraz większe zadłużenia, a kryzys klubu z roku na rok pogłębiał się coraz bardziej. Wysiłki kilku oddanych działaczy i upór samych zawodników nie mogły zapewnić dalszej działalności bez zabezpieczenia środków dziesięciu sekcjom jakimi w owym czasie klub ten dysponował. Doszło w końcu do tego, że ówczesny Zarząd MZKS Legnica był zmuszony zlikwidować kilka sekcji sportowych, ograniczyć ilość drużyn w poszczególnych sekcjach, ilość startów sportowych itp.

Toteż z inicjatywy tamtejszego Zarządu MZKS-u doszło w dniu 28 lipca 1971 roku do spotkania z udziałem czynników społeczno-politycznych i sportowych miasta Legnicy, gdzie podjęto decyzję reorganizacji byłego wielosekcyjnego MZKS Legnica.

Nowopowstały Klub Sportowy „Miedź" oparty o kluczowe zakłady pracy miasta Legnicy – Hutę Miedzi, Z.M. „Legmet" i Fabrykę Przewodów Nawojowych przejął z byłego MZKS-u następujące sekcje sportowe będące w trakcie rozgrywek:

- piłkę nożną – liga Okręgowa seniorów i juniorów oraz klasa „B" seniorów

- boks – Liga międzywojewódzka

- piłkę ręczną – Liga międzywojewódzka seniorów i klasa „A" juniorów

- kosz – Liga Okręgowa seniorów i klasa juniorów

Pozostałe sekcje MZKS-u zostały w okresie wcześniejszym bądź zlikwidowane, względnie przekazane do innych klubów działających na terenie Legnicy tj. „Odzieżowiec" Legnica – tenis stołowy i LZS „Legniczanka" – siatkówka męska (Liga Okręgowa).

Tak przedstawia się w krótkim zarysie historia powstania Klubu Sportowego „Miedź" Legnica.

Powrót | źródło: Miedź Legnica
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.