Historia sportu w Lubaszowej

2012-01-04, 11:44   A A A   drukuj  

Zobacz jak powstawał sport w jednej z najstarszych osad Małopolski, wsi Lubaszowa.

Początek działalności sportowej młodzieży związany jest ze szkołą podstawową. Lekcje wychowania fizycznego zawierają, oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych, elementy gier sportowych. Szkoła w Lubaszowej nigdy nie miała dobrych warunków do zajęć wychowania fizycznego i nie zawsze prowadzili je specjaliści. O umiejętnościach i pracy nauczycieli świadczą dobre wyniki sportowe uczniów na szczeblu gminy. Najlepsi uczniowie, biorący udział w zawodach gminnych, zasilają później szeregi wiejskiego zespołu sportowego.

Pierwszy zespół sportowy w Lubaszowej powstał na początku lat 70. Był to Ludowy Zespół Sportowy z jedyną sekcją - piłki nożnej. Jego założycielami byli: Mieczysław Lisak i Kazimierz Łątka. Pierwszą drużynę piłkarzy stanowili: Jerzy Morąg, Ireneusz Wiśniowski, Jacek Wiśniewski, Mirosław Wiśniewski, Andrzej Gierałt, Marian Gierałt, Wacław Gierałt, Piotr Nosal, Jacek Nosal, Andrzej Lisak, Kazimierz Nalepka, Kazimierz Derus, Józef Szczepański, Lesław Mikos, Jan Dusza, Tadeusz Krogulski (junior), Czesław Krogulski (dwaj ostatni z Mesznej Opackiej). Nie było wówczas we wsi boiska sportowego, drużyna - pod kierownictwem trenera Mieczysława Lisaka - ćwiczyła na boisku szkolnym. Po długich staraniach udało się uzyskać w 1989 r. teren na boisko sportowe; przekazał go PGR w Siedliskach. Boisko, które tu powstało, ma pełny wymiar i nadaje się do rozgrywek okręgowych.

Powrót | Źródło: lubaszowa.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.