Igrzyska Polonijne w Górnej Austrii

2012-06-28, 06:32   A A A   drukuj  

Nad pięknym, modrym Dunajem w Linzu 16 czerwca 2012 odbył się IV Zlot i Igrzyska Polonijne w Górnej Austrii. Na zielonej murawie boiska spotkała się Polonia z kilku krajów. Od Monachium po Budapeszt.

Z pięknie udekorowanej sceny uroczystego otwarcia Igrzysk Polonijnych w Górnej Austrii dokonał Prezes WPwGA Julian Gaborek wraz z Mają Haller , a w godzinach popołudniowych Zlotu Polonijnego ze spikerką telewizyjną LT1 Silvia Schneider.

W przedpołudniowych godzinach „Nad Pięknym Modrym Dunajem" nie Johann Strauss grał a drużyny sportowe.

W igrzyskach wzięły udział dzieci, walcząc ambitnie w pocie czoła w różnych konkurencjach. W IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii walczyło osiem drużyn.

„Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli ". Tak można powiedzieć o drużynie piłkarskiej SV Polonia Monachium. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Orzeł Linz, Polonia Wiedeń, Spartakraab ÖVP Linz, Wikingowie Linz, Polonia Budapeszt, Polonia Rohrbach, SPÖ Linz

Królem strzelców został Marcin Kwiatkowski z Monachium.

Po części sportowej nastąpił szereg występów artystycznych, gdzie na scenie i murawie królowali goście z Budapesztu, pod kierownictwem Pani Katarzyny Balogh, przedstawiając polskie i węgierskie tańce z przyśpiewkami ludowymi. Wystąpił także Dziecięcy Zespół „Oberek", a tańce austriackie zaprezentował zespół folklorystyczny z Rohrbachu. Do tańców współczesnych w stylu disco zachęcał ze sceny muzyk i piosenkarz Krzysztof Czuba.

Jak co roku tradycyjnie odbyły się wybory Miss Polonii Lata, poprowadziła je nasza urocza Miss Polonii Agata Moll. Główną nagrodę 5-dniowy pobyt z osobą towarzyszącą w Hotelu „Orzeł Biały" w Szczyrku ufundowany przez jego dyrektora Wojciecha Kufla zdobyła Szarwas Szarolta z Węgier.

Powrót | źródło: Wspólnota Polaków w Górnej Austrii
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.