Jak powstał Widzew?

2015-11-25, 10:24   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons
Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego na Widzewie, które dało początek łódzkiemu klubowi powstało 25 listopada 1910 roku.

Założycielami towarzystwa byli pracownicy administracyjni i robotnicy zatrudnieni w zakładach Spółki Akcyjnej Wyrobów Bawełnianych Heinzla i Kunitzera. Początkowo klub zajmował się wyłącznie piłką nożną  i gimnastyką. „Członkami Towarzystwa mogą być osoby pełnoletnie bez różnicy płci. Dzielą się oni na rzeczywistych, honorowych i popierających.” – informował dziennik „Rozwój”.

W okresie przed odzyskaniem niepodległości towarzystwo nie uzyskiwało znaczących sukcesów. Po jej odzyskaniu pięciu z sześciu założycieli TMRF-u utworzyło w 1922 roku RTS Widzew. Byli to: Antoni Stanecki, Ludwik Rękowski, Józef Wojtczak, Jan Augustyniak, Wacław Gapiński. Dało to początek klubowi, który kilkadziesiąt lat później swoimi występami na międzynarodowej arenie rozsławiał nie tylko Łódź, ale cały kraj.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.