Kalusowie europejską klasą!

2015-09-15, 17:48   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
15 września 1938 roku „Dziennik Poranny” relacjonuje przebieg mistrzostwa Śląsko-krakowskiego w jeździe figurowej na lodzie.

„W sobotę i niedzielę odbyły się w Katowicach na sztucznym torze łyżwiarskim mistrzostwa okręgu śląsko-krakowskiego w jeździe sztucznej na lodzie. Mistrzostwo pań zdobyła Zjajówna, osiągając 222,7 pkt., drugie miejsce zajęła Czorówna – 208,3 pkt. U panów pierwsze miejsce zdobył BreUslauer uzyskując 253,6 pkt przed Standziną 253 pkt. W jeździe parami startowała jedna para Borgiejówna – Schaefer, uzyskując 6 punktów. 
Po zawodach odbyły się popisy. W pierwszym rzędzie popisywał się młody i wielce objecujący narybek Śląskiego Tow. Łyżw., następnie mistrzyni Polski Scheibertówna, która wykonała swój program w sposób poprawny, stosując na wysokim poziomie.
W końcu popisywali się rodzeństwo Kalusowie. Program wykonany został bardzo dobrze i znać było wyraźną poprawę klasy. Spodziewać się należy, że po intensywnym treningu para ta wybije się na czołowe miejsce w Europie.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.