Kolejne medale na ME U-18

2016-07-17, 22:23   A A A   drukuj  
Dwa medale zdobyły polskie sztafety na zakończenie inauguracyjnej odsłony mistrzostw Europy do lat 18 – srebro wywalczyły panie, a brąz panowie. 

Polki biegnące w składzie Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła, Karolina Łozowska na mecie poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych w sztafecie szwedzkiej czasem 2:08.57. Sztafeta szwedzka jest to bieg rozstawny, w którym zawodnicy biegną kolejno 100, 200, 300 i 400 metrów. Na ostatniej prostej rywalizacji Łozowska odparła atak Włoszki i goniła Francuzkę Iman Jean. Ostateczne biało-czerwone zdobyły srebrne medale, dla biegnących na pierwszej i czwartej zmianie Adamek i Łozowskiej to drugie krążki zdobyte w Tbilisi. Złoto Francuzki zdobyły z wynikiem 2:08.48.

Pasjonującą walkę o medal w biegu mężczyzn stoczył na ostatniej zmianie Maciej Wójcik, który przyprowadził polską sztafetę (na wcześniejszych odcinkach pobiegli Damian Sztejkowski, Rafał Pająk oraz Szymon Kreft) na brązowej pozycji. Biało-czerwoni pokonali dystans sztafety szwedzkiej w 1:53.80. Najlepsi okazali się Włosi – 1:53.80.

Łukasz Niedziałek został wczoraj złotym medalistą mistrzostw Europy juniorów młodszych w chodzie na 10 000 metrów – zawodnik jest pierwszym polskim mistrzem kontynentu w tej kategorii wiekowej.

Srebrny medal w biegu na 400 metrów zdobyła w sobotnie popołudnie w Tbilisi podczas mistrzostw Europy U-18 Karolina Łozowska. 
Powrót | źródło: PZLA
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.