Kolejny sukces tenisistów stołowych zielonogórskiego "Startu"

2014-05-13, 16:29   A A A   drukuj

Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki, Tomasz Jakimczuk/ fot. Start Zielona Góra
W dniach 06–11 maja br. w miejscowości Lasko w Słowenii odbył się 40-punktowy Międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym - SLOVENIA OPEN, w którym uczestniczyło trzech  zawodników zielonogórskiego "Startu”.

Nie zawiedli nasi "złoci” paraolimpijczycy z Londynu Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, którzy w klasyfikacji drużynowej zdobyli srebrny medal w VIII grupie. Zawodnicy zajęli I miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając z Danią 3:1 oraz z Brazylią 3:0. W półfinale wygrali z Niemcami 3:0, a w walce o I miejsce ulegli 0:3 reprezentacji Węgier. W grze  indywidualnej zawodnicy zajęli miejsca V-VIII.

Bardzo dobrze wypadł również Tomasz Jakimczuk - zawodnik grający na wózku inwalidzkim. Grając w drużynie z zawodnikiem z Czech Jirim Suchankiem  zajęli  II miejsce w grupie eliminacyjnej, w półfinałach przegrali 1:3 ze Słowakami zdobywając brązowy medal.
Turniej był kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata (Pekin - wrzesień 2014).