Książka "Mundur siatkarza" dostępna już w sprzedaży

2016-11-10, 11:16   A A A   drukuj  
Na rynku wydawniczym pojawiła się książka o historii męskiej sekcji siatkówki Gwardii Wrocław. Maciej Piasecki, autor publikacji, na co dzień blisko związany z klubem, przedstawia ponad 70 lat wzlotów i upadków tego zasłużonego gwardyjskiego zespołu.

„Mundur siatkarza” nie jest zwyczajną monografią. Książka w wyjątkowo barwny sposób opisuje losy sekcji siatkarskiej, osiągającej sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale również w Europie. Przypomnijmy, ze Gwardia na początku lat 80. zyskała miano legendarnej. „Złote pokolenie” złożone z takich nazwisk jak: Jarosz, Kłos, Ciaszkiewicz, Łasko czy trener Pałaszewski, przerwał wieloletnią hegemonię stołecznej siatkówki. Milicyjna Gwardia przeżywała w swojej historii różne momenty. Zarówno wzlotów, pełnych porywających meczów, jak i upadków, z ekonomią w tle. Historia nie była także łaskawa dla wielu zawodników, którym nie udało się pojechać na IO do Los Angeles w 1984 roku. Dzisiaj młodzi „Gwardziści” rywalizują w II lidze i próbują nawiązać do pięknych tradycji sprzed lat. Nadal grają w obiekcie, który przed wojną był tzw. Nową Giełdą, służąc m.in. jako arena kulturalnych wydarzeń, chociażby koncertu Ignacego Jana Paderewskiego. Dzięki zawziętości oraz pasji wielu osób z Dolnego Śląska gwardyjska, męska sekcja siatkówki powoli odzyskuje dawną świetność.

Książka została rozbudowana o ciekawy materiał zdjęciowy oraz bogate statystyki – dotyczące udziału „Gwardzistów” w rozgrywkach ligowych, krajowym oraz europejskich pucharach. Gratką dla fanów siatkówki będzie kompletne zestawienie zawodników Gwardii ze stażem reprezentacyjnym.
Wydawcą książki jest Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu, a polecają ją byli gracze Gwardii – m.in. Ireneusz Kłos, Tomasz Swędrowski i Marcel Gromadowski oraz Paweł Mirosław Wachowiak – prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Książkę można nabyć pod numerem telefonu – 534 171 799 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17) lub za pomocą poczty elektronicznej – ksiazki@sportowahistoria.pl.
Koszt książki – 30 zł + koszty wysyłki:
- list polecony ekonomiczny – 7 zł;
- list polecony priorytetowy – 8 zł.

Wpłat za książkę należy dokonywać na konto:
Bank BGŻ BNP Paribas - 74 2030 0045 1110 0000 0363 2490.
Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu
ul. Adama Jarzębskiego 4/51
01-853 Warszawa
tytułem: książka „Mundur siatkarza”.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.