Kto wygra?

2015-11-12, 18:23   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/cohdra
12 listopada 1936 roku „Słowo Pomorskie” na swych szpaltach ekscytowało się półfinałowym spotkaniem piłkarskim Pomorza z reprezentacją Poznania w rozgrywkach piłkarskich o puchar Prezydenta R.P., organizując konkurs sportowy.

„W dniu 15 listopada odbędzie się w Poznaniu spotkanie reprezentacji piłkarskiej Pomorza z reprezentacją Poznania o puchar Prezydenta R.P. Ta konkurencja międzyokręgowa, zapoczątkowana w bieżącym roku, od razu wywołała wielkie zainteresowanie publiczności sportowej. Pomorze w dotychczasowych rozgrywkach spisało się wcale dobrze, bijąc silną reprezentację Śląska i niemniej silną Łodzi. Spotkania te odbyły się w Bydgoszczy; nasi piłkarze byli więc, jak u siebie w domu, każdy bowiem z nich zna murawę stadionu bydgoskiego z rozgrywek A-klasowych. Obecnie nasi piłkarze wyjeżdżają po raz pierwszy w dziejach piłkarskich obu sąsiadujących ze sobą dzielnic do Poznania. Czy wygrają i dojdą do finału, czy przegrają – oto pytania, emocjonujące świat piłkarski Pomorza.
Naszym Czytelnikom i zwolennikom sportu piłkarskiego dajemy sposobność do wykazania swych zdolności przewidywania wyników i ogłaszamy konkurs na następujące pytania:
1) Jaki będzie wynik ogólny spotkania piłkarskiego Pomorze – Poznań?
2) Jaki będzie wynik do przerwy?
3) Jaki będzie stosunek rzutów rożnych?
4) Kto zdobędzie pierwszą bramkę dla Pomorza?
skład Pomorza: Wyczyński – Puziak, Maliszewski – Lubawy, Stock, Dziwisz, Kowalski, Daniel, Nawrocki, Suchocki, Wierzelewski."

W ramach zabawy może im my spróbujmy odpowiedzieć na postawione pytania. Wpisując go jako komentarz.
 

Komentarze

~Borys ( 194.15.124.14 ) 2015-11-14 godz. 13:58

2:1 dla Pomorza 1:1 do przerwy 4:5 na korzyść Poznania Suchocki

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.