Lennox Lewis

2015-12-25, 14:27   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/nikkon
Lennox Claudius Lewis to brytyjski bokser, który zdobył tytuł Mistrza Świata Wagi Ciężkiej, jak również złoto olimpijskie w 1988 roku. 

Lennox Claudius Lewis urodził się 2 września 1965 roku w Londynie i mając 12 lat, przeniósł się z rodzicami do Kanady. Po zdobyciu złota na Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku, Lewis przeszedł na zawodowstwo. Był niepokonany w pierwszych 22 zawodowych walkach, jednak w 1994 roku stracił swój tytuł WBC. Wielu wtedy spisało go na straty, jednakże on się nie poddawał i udowadniał swoją klasę, wygrywając kolejne walki. Ostatnią walką Lewisa było spotkanie z Kliczko. Walka ta była bardzo zacięta, ale ostatecznie przez TKO zwyciężył Lewis. Wielu chciało rewanżu, ale Lennox Lewis w 2003 roku postanowił zakończyć karierę i odejść jako czempion wagi ciężkiej. 

Po odejściu na emeryturę Lewis zajął się zarządzaniem sportem i promocją muzyki. W 2009 r. został członkiem International Boxing Hall of Fame. Obecnie mieszka na Jamajce.
Powrót | Źródło: biography.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.