Lukas Kampa

2016-01-15, 12:40   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Adam Kurasiewicz
Lukas Kampa jest bardzo ambitną osobą. Niezależnie od tego, jaki uprawia sport, chce wygrywać. 

Lukas Kampa został powołany przez Steliana Moculescu do kadry narodowej pod koniec 2007 roku – bezpośrednio przed kwalifikacjami olimpijskimi. „Byłem naturalnie zaskoczony, że zostałem powołany przez tak ważnego trenera. Ale ciesze się i jestem bardzo ciekaw, co mnie czeka. Uważam nominację jako nagrodę za moją ciężką pracę w ostatnich latach i spróbuję nauczyć się tak wiele jak to jest możliwe.“ - myślał tak wówczas Kampa.

Wprawdzie jego głównym zadaniem na boisku jest atak, to pomaga jeszcze w bloku i w serwisie. Dla Stewarta Bernarda jego rozwój był widoczny - „Lukas ma ambicje i umiejętność pięcia się w górę.” Talent nie pojawił się jednak przypadkiem. Tata Kampy to również siatkarz.

W sezonie 2008/09 nastąpiła kolejna faza rozwoju niemieckiego zawodnika. W Bottrop poprowadził swoją drużynę do fazy play-off, a później w Tourcoing do kwalifikacji olimpijskich. W sezonie 2012/13 został zawodnikiem Biełogorje Biełgorod, w którym to ze swoim przyjacielem Georgiem Grozerem zdobył Puchar Rosji. Jednakże klub ten nie był zadowolony z Kampy i nie chciał z nim dalej współpracować. Wtedy też dołączył on na krótko do Łokomotywu Charków. Następnie pojechał do Włoch, by reprezentować Pallavolo Modenę. W 2014 roku rozpoczął grę w Polsce, w Radomiu. 

W kadrze narodowej Kampa może być pewien swojej roli. W 2012 roku Vital Heynen postawił na duet Tischer/Kampa i zaufał obu zawodnikom. Lukas Kampa uczestniczył w Lidze Światowej w 2014 roku, a także podczas Mistrzostw Świata. Podczas triumfu na Mistrzostwach Świata w 2014 roku pokazał on, jak bardzo się rozwinął, czego dowodem były obrona czy serwis. Poza zdobytym brązem na Mistrzostwach Świata otrzymał on także indywidualną nagrodę: wyróżnienie dla najlepszego rozgrywającego podczas Mistrzostw Świata.
Powrót | źródło: volleyball-verband.de
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.