Michael Schumacher

2015-11-06, 07:57   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Morio
Prawie żaden Niemiec nie jest tak bardzo znany jak Michael Schumacher. Wszystko, dzięki jego wybitnym osiągnięciom, które zdobył przede wszystkim w Formule 1.

Żaden inny kierowca nie był w stanie zdobyć tak wiele tytułów jak Schumacher, który 7-krotnie był mistrzem świata, z czego 4 razy z rzędu. Utrzymuje on także rekord największej liczby zdobytych zwycięstw Grand Prix, a także osiągnął największą średnią prędkość podczas Grand Prix.

Niezwykły talent Michaela został odkryty bardzo wcześnie, kiedy to ojciec dał swojemu czteroletniemu synu kettcar z silnikiem 5-ciu koni mechanicznych. W wieku 5 lat wygrał wyścigi gokartowe, rok później zwyciężył w pierwszych klubowych mistrzostwach. Dzięki wsparciu sponsorów Michael Schumacher mógł rozwijać swój talent i zmieniać swoje pojazdy na coraz to lepsze. W 1987 roku wystartował w nowo utworzonej Formule Królów (Formel König), a jego udział zakończył się zwycięstwem. W latach 1991-95 Schumacher jeździł dla zespołu Benetton, co spowodowało zdobycie tytułu mistrza świata w 1994 i 1995 roku. W 1996 roku Michael przeszedł do Ferrari, w którym to podpisując umowę, został do 2006 roku, czas ten też był pełen sukcesów, ponieważ od 2000 do 2004 osiągnął tam kolejne tytuły mistrza świata. Jego aktywna kariera miała swój oficjalny koniec w 2006 roku, jednakże został on w zespole Ferrari na zasadzie testowego kierowcy i doradcy.

Era Ferrari zakończyła się oficjalnie w 2009 roku, kilka dni później Schumacher ogłosił, że wraca do wyścigów jako kierowca zespołu Mercedesa. Jednak nie był w stanie powtórzyć swoich dotychczasowych wyników. Oprócz sportu Michael jest także zaangażowany społecznie, przeznaczył on wiele milionów na cele charytatywne. Michael Schumacher ma także żonę – Corinnę. Niestety w jego życiu zdarzył się poważny wypadek, 29 grudnia 2013 roku podczas jazdy na nartach upadł i uderzył głową o skały. Po okołu pół roku śpiączki Schumacher wreszcie się wybudził i zaczął proces żmudnej rehabilitacji.
Powrót | Źródło: prosieben.de
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.