Międzynarodowy mecz hokejowy

2015-12-31, 18:13   A A A   drukuj

„Dziennik Poranny” 31 grudnia 1937 roku informował o towarzyskim meczu hokejowym.

„W środę wieczorem rozegrany został międzynarodowy mecz hokejowy pomiedzy FTC z Budapesztem a katowickim Dębem. Zawody zakończyły się wynikiem nierozstrzygniętym 1:1 (0:0,0:1, 1:0). Pierwsza tercja rozegrana w słabym tempie była zupełnie równorzędna. W drugiej fazie gry Węgrzy początkowo mają lekką przewagę, Polacy mają kilka okazji do zdobycia prowadzenia, czemu przeszkodził doskonały Hirosak. Prowadzenie dla Węgrów zdobył Saroy. W trzeciej tercji Ślązacy dążą za wszelką cenę do zmiany wyniku i wykazują przewagę nad grającymi defensywnie gośćmi. Wyrównująca bramkę zdobył z dalekiego strzału Artl.”