Młociarze na medal!

2015-08-23, 19:29   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Ja Fryta
Dwa medale polskich młociarzy w Pekinie! Paweł Fajdek obronił mistrzowski tytuł, Wojciech Nowicki pokazał wolę walki i zdobył brązowy medal.

Fajdek, lider światowych tabel i zdecydowany faworyt konkursu, zaczął zawody w Pekinie od próby na 76.40 oraz od spalonego rzutu (młot wylądował za 80 metrem ale poza promieniem). W trzeciej próbie podopieczny Czesława Cybulskiego pokazał rywalom, że to on ma zdobyć w Pekinie złoto – posłał wówczas młot na 80.64.

Fajdek został pierwszym od 20 lat i trzecim w historii młociarzem, który obronił tytuł mistrza świata. Poprzednio dokonali tego Siergiej Litwinow (Helsinki 1983, Rzym 1987) oraz Andriej Abduwalijew (Stuttgart 1993, Göteborg 1995).

Drugi z naszych młociarzy. Wojciech Nowicki rozpoczął zmagania od rzutu na 76.14, który dawał mu trzecie miejsce. Niestety rywale rzucali dalej spychając zawodnika białostockiego Podlasia na piątą lokatę. Trenowany na co dzień przez Malwinę Wojtulewicz-Sobierajską młociarz pokazał ducha walki i w ostatniej serii posłał młot na 78.55. Rezultat ten dawał mu trzecią pozycję
Powrót | źródło: PZLA
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.