Mundial w Hiszpanii

2013-07-08, 06:37   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Dokładnie 31. lat temu reprezentacja Polski przegrała w półfinale rozgrywanych w Hiszpanii piłkarskich Mistrzostw Świata z Włochami.

Do mistrzostw biało-czerwoni awansowali z kompletem zwycięstw, jako pierwszy zespół grupy 7, przed NRD i Maltą. W pierwszym meczu mundialu Polska zremisowała z Włochami 0:0, drugie spotkanie z Kamerunem również zakończyło się takim rezultatem. W ostatnim grupowym meczu podopieczni Antoniego Piechniczka wygrali aż 5:1 z Peru i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce grupie.

W drugiej fazie rozgrywek, która również odbywała się w ramach rywalizacji w grupach, zmierzyliśmy się z Belgią, którą pokonaliśmy 3:0. W decydującym o awansie do półfinału spotkaniu Polacy zremisowali z ZSRR 0:0. Lepszym stosunkiem bramek narodowa reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce. W półfinale los przydzielił chłopcom Piechniczka znowu Włochów. Tym razem okazali się lepsi, wygrywając z Polską 2:0. Polakom przyszło grać w finale pocieszenia z Francją. Na Estadio José Rico Pérez w Alicante lepsi byli biało-czerwoni, którzy wygrali 3:2, zajmując 3. miejsce na Mistrzostwach Świata.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.