Nieoczekiwane rozstrzygnięcia

2012-02-08, 07:27   A A A   drukuj   Paweł Wilga

Już nie po raz pierwszy w historii na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim można było obserwować rywalizację zawodników niepełnosprawnych.

W tym roku na wrocławskich zawodach swoich przedstawicieli miały cztery kluby: WTW Warszawa i UKS Salwator Kraków przywiozły po czterech zawodników, trzech zawodników reprezentowało LOTTO Bydgostię. Jeden zawodnik reprezentował miasto – gospodarza: klub Milenium Wrocław. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach. W najliczniejszej z nich startowało dziewięciu mężczyzn wiosłujących rękoma, tułowiem i nogami. Na starcie pojawiło się też dwóch zawodników na wózkach, którzy wiosłowali tylko za pomocą rąk oraz jedna zawodniczka wiosłująca także rękoma, tułowiem i nogami.

Warszawa, Kraków i Bydgoszcz podzieliły się trofeami. W konkurencji panów wiosłujących pełnym ruchem wioślarskim – większość z nich to zawodnicy z wadą wzroku – zwyciężył nieoczekiwanie Alan Wiśniewski z UKS Salwator Kraków wyprzedzając - uważanego za faworyta – Pawła Wojdata, reprezentującego WTW Warszawa. W konkurencji pań jedyna i bezkonkurencyjna okazała się Angelika Biedrzycka również z WTW Warszawa. Szkoda, że inne kluby nie wystawiły swoich zawodniczek – na pewno urozmaiciłoby to rywalizację. W konkurencji mężczyzn wiosłujących tylko rękoma wygrał Leszek Niewiarkowski z LOTTO Bydgostii.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.