Niesamowite - skoczyli ze stratosfery!

2014-12-04, 10:35   A A A   drukuj  

fot. youtube
Tomasz Kozłowski, Tomasz Witkowski i Arkadiusz Majewski 3 grudnia 2014 roku, pobili dwa rekordy Europy i jeden Rekord Polski. W ramach projektu Polska Stratosfera skoczyli ze spadochronami z wysokości 10 600 metrów.

- Wczoraj zwieńczyliśmy dwa lata pracy, przygotowań, wyrzeczeń i jak w moim przypadku, lęków. Warto było, bo skok był po prostu wspaniały - napisał na Facebooku Tomasz Kozłowski.

Rekordziści wznieśli się do stratosfery ustanawiając Rekord Europy w wysokości opuszczenia statku powietrznego formacją trzyosobową, a także Rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową oraz Rekord Polski w wysokości lotu balonem na ogrzane powietrze.

Wspaniałe trio planowało wznieść się na wysokość 12 kilometrów w ciągu dwóch godzin. Jednak wyskoczyli troszeczkę wcześniej, gdy balon wzniósł się na wysokość około 10 600 metrów. Balon po zmniejszeniu obciążenia wzniósł się jeszcze wyżej ustanawiając najwyższy punkt lotu na 11 000 metrów.

Skoczkowie opuszczając balon trzymali się za ręce spadając do wysokości półtora kilometra nad ziemią. Następnie po kolei otwierali spadochrony. Cały ich skok trwał około 6 minut. Balon wylądował po godzinie. Całe przedsięwzięcie przygotowywano ponad dwa lata.
Powrót | źródło: bobrzanie.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.