Notatka z życia: Klaudia Jans-Ignacik

2015-09-24, 09:43   A A A   drukuj   Diana Popek

fot. Wikimedia Commons/si.robi
24 września 1984 roku w Gdyni urodziła się Klaudia Jans-Ignacik, polska tenisistka. Jans-Ignacik specjalizuje się w rozgrywkach deblowych. 

Przygodę z tenisem rozpoczęła jako dziesięciolatka, po raz pierwszy zaprezentowała się podczas juniorskiego turnieju Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Od samego początku swojej tenisowej kariery Klaudia Jans-Ignacik bardzo dobrze prezentowała się w deblu. Pierwszy sukces odniosła wraz z Martą Domachowską w kwietniu 2001 roku w Miramar we Francji. Kolejną wygraną w tym samym składzie Polki odniosły kilka dni później w Beaulieu Sur Mer. Gry na turniejach juniorskich zaprzestała po finale w turnieju Prokom Cup, gdzie występowała razem z Moniką Krauze. W rywalizacji kobiet w Międzynarodowej Federacji Tenisowej pierwszy raz udział wzięła w maju 2000 roku, zaś do finału doszła trzy lata później w Chieti. W 2004 roku w Gdyni zdobyła indywidualny tytuł zwyciężając z Magdalenę Kiszczyńską, wcześniej pokonała Agnieszkę Radwańską i Annę Korzeniak. W 2002 roku w grze deblowej z Joanną Sakowicz, zdobyła dwa punkty dla Polski w Pucharze Federacji. W parze z Alicją Rosolską osiągnęła finał turniejów WTA w Sopocie w 2004 roku w Palermo i Warszawie w 2005 roku oraz półfinał w sezonie 2007. W lutym 2008 roku w  półfinale w Viña del Mar Rosolska i Jans-Ignacik zagrały przeciwko sobie. Klaudia Jans-Ignacik wraz z İpek Şenoğlu przegrała z późniejszymi mistrzyniami, Alicją Rosolską i Līgi Dekmeijere. Dwa tygodnie później w Acapulco Jans-Ignacik zagrała w ćwierćfinale wraz z Jill Craybas. Natomiast z Mervaną Jugić-Salkić była w półfinale turnieju Internazionali BNL d`Italia w Rzymie. Także w półfinale odpadła w Barcelonie. Podczas Uniwersjady w Belgradzie w 2009 roku zdobyła trzy srebrne medale, w grze pojedynczej, podwójnej i drużynowej. W maju 2009 roku Klaudoa Jans-Ignacik odniosła pierwsze w karierze turniejowe zwycięstwo, wraz z Alicją Rosolską pokonała Anabel Medina Garrigues i Virginię Ruano Pascual. W 2010 roku ten sam debel grał w półfinałach w Paryżu, Båstad, Pradze, Seulu i w Linzu. W Warszawie zaś Jans-Ignacik zagrała z Goworcową. W 2011 roku Jans-Ignacik i Rosolska przegrały finał w Brisbane, w Sydney doszły do pół finału i do finału w Brussels Ladies Open. Duet z Olgą Goworcową przyniósł zwycięstwo w turnieju w Strasburgu w maju 2012 roku. Na początku czerwca 2012 roku z Santiago Gonzálezem doszła do finału French Open 2012 w parze mieszanej. 
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.