Notatka z życia: przypadek w parku Skaryszewskim

2015-05-21, 10:55   A A A   drukuj   Diana Popek

fot. morguefile.com/holder
23 maja 1975 roku w Warszawie urodziła się polska łuczniczka Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz.

Sportem interesowała się już w szkole podstawowej, jednak wówczas bliska jej była lekkoatletyka, w liceum zaś uprawiała zarówno siatkówkę, jak i koszykówkę. Z łucznictwem „spotkała się” przypadkiem w parku Skaryszewskim i to jemu od 1987 roku została wierna. Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz reprezentowała barwy klubu Drukarz Warszawa, jej trenerami byli: Roman Staszewski, Paweł Soliński oraz trener kadry Stanisław Stuligłowa. Początkiem jej kariery był obóz sportowy w Kamieniu nad jeziorem Bełdan.

Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz 3-krotnie reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich, w Atlancie w 1996 roku, w Atenach w 2004 roku oraz w Pekinie w 2008 roku. I już w Atlancie odniosła swój największy sportowy sukces. Podczas wieloboju drużynowego wraz z Katarzyną Klatą i Joanną Nowicką zdobyła brązowy medal. W wieloboju indywidualnym była 33. W Atenach w wieloboju  indywidualnym była na 20. pozycji, zaś w drużynowym z Justyną Mospinek i Małgorzatą Sobieraj ostatecznie zajęła 15. lokatę. W Pekinie indywidualnie była 26., a drużynowo w tym samym składzie, co na poprzednich Igrzyskach została sklasyfikowana na 6. pozycji.

W swoim sportowym dorobku Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz ma dwa złote medale Mistrzostw Europy, indywidualnie z 2004 roku z Brukseli i drużynowo z 2008 roku z Vittel. Drużynowy srebrny medal Mistrzostw Europy z 2002 roku z Oulu, a także 2 brązowe drużynowo z Brukseli z 2004 roku i indywidualnie z 2006 roku z Aten. 
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.