Notatka z życia: Zdzisław Rutecki

2015-06-04, 10:50   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons
Sport żużlowy należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Gdyby żył dziś obchodziłby 55. urodziny Zdzisław Rutecki przedstawiciel tego sportu.

Urodził się 4 czerwca 1960 roku, w wieku 18. lat zdobył licencję żużlową. W pierwszy latach kariery sportowej jeździł dla GKM Grudziądz. W 1982 roku przeniósł się do Polonii Bydgoszcz i to z nią uzyskiwał swoje największe sportowe sukcesy. Dwukrotnie zdobywał drużynowe wicemistrzostwo Polski, raz był mistrzem i brązowym medalistom. W 1985 roku zakwalifikował się do półfinału kontynentalnego Indywidualnych Mistrzostw Świata, ostatecznie zajął trzynaste miejsce.

Po kilku letniej przygodzie w Bydgoszczy, powrócił na rok do Grudziądza, by w 1994 roku ponownie ścigać się w barwach Polonii. Swoją sportową karierę zakończył rok później gnieźnieńskim Starcie. Został trenerem Polonii Bydgoszcz, po kilku latach przeniósł się do Orła Łódź.

27 kwietnia 2011 roku w Brzozówce koło Torunia zginął tragicznie w wypadku samochodowym.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.