Nowy minister z historią w tle

2015-11-10, 14:29   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. morguefile.com/DodgertonSkillhause
Wczoraj Beata Szydło ogłosiła, że Ministerstwem Sportu i Turystyki pokieruje Witold Bańka. To człowiek ze sportową historią w tle.

Bańka urodził się 3 października 1984 roku. Uprawiał lekkoatletykę, był sprinterem. Trenował w takich klubach jak: Budomark Mysłowice, GLKS Świdnica, GKS Tychy, SPLA Tychy. Na Śląsku był cenionym sportowcem, wygrywając liczne plebiscyty w tym regionie.

Witold Bańka to sportowiec z sukcesami. W 2005 roku zdobył złoto Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 m, dwa lata później był najlepszym w tej samej konkurencji na Letniej Uniwersjadzie oraz wywalczył brązowy krążek Mistrzostwa Świata w Osace, również w sztafecie 4x400 m. Jego ostatnim z wielkich sukcesów było drugie miejsce na Letniej Uniwersjadzie w 2009 roku w Belgradzie, także w sztafecie.

W 2012 roku zakończył sportową karierę, a 9 listopada 2015 został przedstawiony jako kandydat na stanowisko ministra sportu i turystyki.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.