O tym pisała prasa: Major na czele!

2014-12-14, 17:32   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
„Express Wieczorny Ilustrowany” 14 grudnia 1923 roku, donosił na swoich łamach o zmianach organizacyjnych kieleckiego OZPN-u.

„W sali posiedzeń rady miejskiej w Dąbrowie odbyło się nadzwyczajne zebranie przedstawicieli klubów piłki nożnej kieleckiego O.Z.P.N. W zebraniu, któremu przewodniczył przedstawiciel P.Z.P.N. major Jachycz z Warszawy, wzięło udział 41 klubów, z których większość stanowiły kluby z Radomia i Częstochowy. Po sprawozdaniu z dotychczasowej działalności wywiązała się niezwykle ożywiona dyskusja, w której prawie wszyscy mówcy ostro krytykowali działalność byłych władz okręgu, która w rezultacie sprowadziła tak fatalne stosunki i w dużym stopniu szkodziła rozwojowi sportu. Następnie dokonano wyboru nowych władz okręgu. Prezesem zarządu został major Daniec z Częstochowy. Postanowiono również przenieść dotychczasową siedzibę z Sosnowca do Częstochowy.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.