O tym pisała prasa: Pismo poselstwa polskiego

2015-04-03, 17:00   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
3 kwietnia 1936 roku „Echo” publikuje na prośbę Polskiego Związku Towarzystw Kolarskich pismo poselstwa polskiego w Bukareszcie.

„W związku z artykułami i notatkami, jakie ukazały się w swoim czasie w prasie na temat niewłaściwego jakoby zachowania się polskich kolarzy w wyścigu dookoła Rumunji, Polski Związek Towarzystw Kolarskich, w ślad za uchwałą odmawiającą zatwierdzenia dożywotności dyskwalifikacji 2-ch członków ekipy, pozwala sobie zakomunikować, ze poselstwo polskie w Bukareszcie w piśmie z dnia 23 marca rb. Skreśliło w następującej formie wartość zespołu i jego sukces propagandowy: „... Poselstwo komunikuje, iż zawodnicy polscy byli jednym z najbardziej karnych zespołów, jest to fakt, któy również prasa rumuńska nieomieszkała swego czasu podkreślić. Udział kolarzy polskich w biegu dookoła Rumunji miał pozatem duże znaczenie propagandowe”. Polski Związek Towarzystw Kolarskich podaje treść tego listu do wiadomości publicznej celem choć częściowego naprawienia wyrządzonej zespołowi krzywdy drogą rozsiewana nieścisłych wiadomości.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.