O tym pisała prasa: Przymusowe ćwiczenia fizyczne!

2015-01-12, 17:47   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
12 stycznia 1927 roku „Express Wieczorny Ilustrowany” informował o wprowadzeniu przymusowego uprawiania wychowania fizycznego i przysposobienia wojskowego wśród młodzieży.

„W związku z nową ustawą o przymusowym wychowaniu fizycznym i przysposobieniu wojskowym wśród młodzieży, łódzki klub sportowy postanowił na ostatnim posiedzeniu wprowadzić przymusowe ćwiczenia gimnastyczne na sali w zimie i uprawianie sportów w sezonie letnim. Uchwała ta, która powzięta została pierwsza na terenie Polski brzmi następująco: „Zarząd Ł.K.S. rozumiejąc, iż intencją statutu klubu par. 6, zezwalającego na przyjmowanie osób niepełnoletnich w poczet członków klubu jest pomoc i uprzystępnienie młodzieży uprawianie wszelkiego rodzajów sportów lub ćwiczeń gimnastycznych na terenie klubowym postanowił – Niepełnoletni członkowie (inie) klubu winni obowiązkowo uprawiać jeden z wybranych przez siebie rodzajów sportów, a w okresie zimowym bezwzględnie uczęszczać na organizowane przy klubie ćwiczenia gimnastyczne.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.