O tym pisała prasa: Wielkie dni pięściarstwa polskiego

2015-02-15, 17:31   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
15 lutego 1930 roku „Przegląd Sportowy” informował na swoich szpaltach o nadchodzących wielkich dniach pięściarstwa polskiego.

„Na stolicę polskiego pięściarstwa zwrócone będą przez szereg tygodni oczy naszego świata sportowego. Dźwięk gongu donośnie będzie się rozlegał z Poznania, począwszy już od najbliższej niedzieli. Na pierwszy ogień idzie bowiem „Super-przebój” pięściarski: mecz międzymiastowy Poznań – Monachium. Zaledwie przebrzmią echa tego meczu, wybierają się pięściarze poznańscy w następną niedzielę do Wilna na zaproszenie tamtejszego okręgu. Dnia 28 lutego w Pradze pięściarze nasi walczyć będą z Czechosłowacją. Dzień 2 marca wyznaczony został przez PZB na finał drużynowego mistrzostwa Polski. Finał ten między B.K.S. Katowice, a Wartą odbędzie się w Poznaniu. Z końcem marca, ewentualnie w początkach kwietnia przyniosą największy evenement sezonu mistrzostwa Polski, które się odbędą w wielkiej Hali reprezentacyjnej b. P.W.K. Tak w zarysie wyglądać będą wielkie dni pięściarzy poznańskich. W międzyczasie jeszcze dzielnicową atrakcją będą mistrzostwa okręgu. W tegorocznych mistrzostwach okręgu przewinie się do 90 zawodników przez ring z 27 poznańskich klubów i 2 prowincjonalnych.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.