O tym pisała prasa: W.K.S. Pogoń Wilno

2015-03-26, 18:15   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
26 marca 1927 roku „Przegląd Sportowy” przybliżał czytelnikom działalność Wojskowego Klubu Sportowego Pogoń Wilno.

„Jedną z najpoważniejszych placówek sportowych na terenie m. Wilna jest zawiązany w r. 1921 Wojskowy Klub Sportowy „Pogoń”. Pracę sportową Klub prowadzi wszechstronnie, nie ograniczając się do jednej tylko gałęzi sportu. Klub posiada w swych szeregach oprócz wojskowych wiele młodzieży cywilnej, która bierze czynny udział we wszystkich jego sekcjach sportowych.

Sekcja wioślarska rozporządza własną przystanią wioślarską i dość licznym taborem, który w znacznej części wyprodukowany został we własnych warsztatach.
Sekcja pływacka osiągnęła bardzo poważne wyniki: w r. 1920 zdobyła pierwsze oficjalne mistrzostwo pływackie Wilna, oraz urządziła po raz pierwszy w Wilnie wielki długodystansowy wyścig pływacki: Wilno-Niemenczyn na przestrzeni 38 km. 
Sekcja lekkoatletyczna ma w swojej historji bardzo wiele pięknych kart. Od r. 1924 aż do chwili obecnej dzierży sekcja nieprzerwanie mistrzostwo lekkoatletyczne okręgu, a od roku 1926 mistrzostwo młodzików WL.O.Z.L.A.
Sekcja piłki nożnej posiada największe w Wilnie rezerwy piłkarskie. W r. 1924-25 zdobyła mistrzostwo okręgu, a w r 1926 zajmuje 2-gie miejsce w tabeli mistrzostw Wilna.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.