O wartości sportu zespołowego i walce fair-play

2013-03-15, 09:44   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

– Sporty zespołowe mają jeden, podstawowy cel: podporządkowanie swojej indywidualności w ogólnym działaniu, obrona wartości całej drużyny, do której się należy – twierdził grecki myśliciel Nikos Kazandzakis.

– Walcząc z zespołem, zawodnik uczy się słuchać, musi czekać na odpowiedni moment, czasami poświęcając swoje własne szczęście dla interesów grupy. Można powiedzieć, że sport drużynowy to zdyscyplinowane wojsko. Aby móc dobrze współpracować z innymi, zawodnik musi znać samego siebie, a także bliźnich, którzy z nim walczą. W grze warto mieć cel, w tym przypadku powinien być tylko jeden: zwycięstwo. Jednakże każdy sport ma swoje prawa, które należy przestrzegać. Ten, kto ich nie zna lub nie chce ich przestrzegać, nie jest godzien, by uczestniczyć w jakiejkolwiek rywalizacji – dodaje. Nikos Kazandzakis powiedział kiedyś, że człowiek, który oczekuje nagrody i pracuje tylko po to, by zadowolić wyłącznie siebie, nie jest wojownikiem.


Powrót | źródło: istorikathemata.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.