"Pasy" z Pucharem Polski w hokeju na lodzie

2015-12-30, 23:01   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Michał Hasik
Hokeiści Cracovii po raz drugi w historii sięgnęli po Puchar Polski w hokeju na lodzie. W finałowym meczu byli wyraźnie lepsi od TatrySki Podhale Nowy Targ, wygrywając 5:0.

We wczorajszych półfinałach Comarch Cracovia zwyciężyła 3:0 Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, a popularne „Szarotki” pokonały po zaciętym meczu GKS Tychy (5:3). W decydującym spotkaniu więcej sił zachowali hokeiści z Krakowa, którzy mieli więcej czasu na regenerację, gdyż półfinał rozegrali trzy godziny wcześniej od swojego rywala. Zawodnicy Cracovii grali szybko i pomysłowo, mocnym punktem drużyny był bramkarz Rafał Radziszewski, który wybronił kilka groźnych strzałów z bliskiej odległości. Krakowski golkiper dokonał rzadkiego wyczynu – zachowały czyste konto w całym turnieju, choć ekipa ze stolicy Małopolski mierzyła się z dwoma czołowymi zespołami Polskiej Ligi Hokeja. „Pasy” potwierdziły, że obecnie są najlepszą drużyną w kraju. Puchar zasłużenie powędrował do Grodu Kraka.

Rozgrywki Pucharu Polski w hokeju na lodzie mają relatywnie krótką historię. Premierowa edycja odbyła się w sezonie 1969/1970 i zakończyła się zwycięstwem Naprzodu Janów. W latach 1971-1999 impreza odbywała się pod nazwą Pucharu PZHL, po czym wrócono do pierwotnej nazwy (od edycji 1999/2000).

Rekordzistą pod względem triumfów w tym turnieju jest zespół GKS Tychy, który aż sześciokrotnie sięgał po puchar. Dwie wygrane odnotowały drużyny: Podhala Nowy Targ, KH Sanok, Cracovii oraz Unii Oświęcim.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.