13 września 1995 roku odbył się mecz Ligi Mistrzów, który przeszedł do historii polskiej piłki nożnej.
Zacznijmy jednak od początku. 9 sierpnia Legia Warszawa rozpoczęła eliminacje do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu „wojskowi" pokonali IFK Göteborg 1:0, w rewanżu wygrali 2:1. W pierwszym spotkaniu bramkę zdobył Jerzy Podbrożny, w drugim zaś strzelali Leszek Pisz i Jacek Bednarz. W ten oto sposób piłkarze z Łazienkowskiej jako pierwszy polski klub awansowali do piłkarskiej Ligi Mistrzów.
13 września 1995 roku odbył się pierwszy mecz fazy grupowej z udziałem polskiej drużyny. Legia Warszawa na własnym stadionie ograła norweski Rosenborg Trondheim 3:1, dwie bramki w tym meczu zdobył Leszek Pisz, trzecie trafienie dołożył Ryszard Staniek.
Ostatecznie stołeczni futboliści wyszli z drugiego miejsca w grupie i w ¼ finału przegrali w dwumeczu z greckim Panathinaikosem Ateny. Jednym z katów Legionistów okazał się Krzysztof Warzycha.
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.
Nazwa organizacji reprezentującej kraj: Polski Związek Piłki Nożnej
Data powstania organizacji: 20 grudnia 1919
Członkostwo w strukturach międzynarodowych: UEFA (2 marca 1955), FIFA (20 kwietnia 1923)
Najważniejsze daty w historii polskiej piłki nożnej
7 lutego 1867 – powstaje Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Lwów, w którym rozwija się między innymi piłka nożna, założyciele Łukasz Goldenthal oraz Kazimierz Żukotyński
1888 – Henryk Jordan zakłada w Krakowie Park Zabaw i Gier gdzie można było zapoznać się z piłką nożną
1889 – Henryk Jordan przywozi z Niemiec do Krakowa futbolówkę
1890 – szkolne drużyny rozgrywają turnieje na krakowskich Błoniach