Pierwszy mecz Legii

2015-05-19, 09:16   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Unknownip
Legia Warszawa, dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań w finale Puchar Polski zapewniła sobie start w europejskich pucharach w następnym sezonie. 18 maja br., minęły 93. lat od pierwszego międzynarodowego meczu „wojskowych”.

18 maja 1922 roku na boisku Agrykoli, ówczesny WKS zmierzył się z czeską drużyną Victorią Żiżkov. Warto dodać, że klub został założony w 1903 roku i jest jednym z najstarszych w kraju. Obecnie występuje w II lidze. Warszawianie swój debiut w międzynarodowym meczu przegrali wysoko, bo aż 2:9 (0:4). „Przyczynę klęski wojskowych upatrywać należy przedewszystkiem w skandalicznej grze ich bramkarza i niesłychanej tremie, z jaką drużyna WKS weszła na boisko, a z której otrząsnęła się dopiero na krótko przed pauzą” - informował Przegląd Sportowy.

Victoria Żiżkov w tym okresie miała swoje małe tournée po Polsce. Wcześniej ograła dwukrotnie Czarnych Lwów 3:0 i 1:0 oraz Pogoń 4:1. Po meczu z Legią, 20 maja piłkarze z Pragi spotkali się z WTC Korona, które również musiał uznać wyższość gości z Czech, przegrywając 2:4.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.