Pierwszy raz w Zakopanem

2013-02-09, 08:15   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Historia Pucharów Świata w skokach narciarskich odbywających się w Zakopanem nie jest zbyt długa. Pierwsze zawody odbyły się 30. lat temu.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w Zakopanem odbyły się 26 stycznia 1980 roku Średniej Krokwi o punkcie konstrukcyjnym K82. Niestety, podczas pierwszych zawodów zabrakło światowej czołówki. Zwycięstwo w pierwszym konkursie odniósł Stanisław Bobak. Drugi był Norweg Ivar Mobekk, dla którego impreza w Zakopanem była debiutem w konkursie tej rangi. Na najniższym stopniu podium stanął niemiecki skoczek Olaf Schmidt, który na podium stanął po raz pierwszy i ostatni. W tym samym roku zakończył swoją karierę.

Dzień później rywalizacja przeniosła się na Wielką Krokiew – K115. Ponownie najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, tym razem pierwszy był Piotr Fijas, który o 0,3 punktu wyprzedził Stanisława Bobaka. Trzeci był Norweg Mobekk. Na kolejny triumf Polaka w Zakopanem musieliśmy czekać, aż do 20 stycznia 2002. Kiedy to najlepszy był Adam Małysz.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.